KURUMSAL
ANADOLU SERVİS
Anadolu Servis’in doğuşu, 1 Ocak 1981 tarihinde Sercan Akalay’ın İstanbul Nişantaşı’nda kurduğu, İstanbul Ticaret Odası 185740/133255 sicilde kayıtlı Firma ile başlar.

Sonrasında Şirket 1994 yılında, daha kapsamlı Teknik Atölye, lojistik gereksinimleri ve İstanbul Anadolu yakasında sürekli artan müşteri sayısı nedeniyle, İstanbul Altunizade semtine taşınır.

Bosch-Dizel , Magnet, General Electric, Westınghouse, Amana, Maytag, Franke, York, Carrier, Miele, Bosch-Termoteknik gibi sektörün güçlü markalarına belirli dönemlerde Yetkili Servis olarak hizmet vermiş, günümüzdeyse birçok markanın Türkiye pazarından çekilmesi, birkaç ana firmanın servis hizmetlerini merkezine alması gibi nedenlerle, Anadolu Servis müşterilerine sunduğu hizmetin kalitesini ve akademik kimliğini yükseltmek amacıyla, hizmet verdiği markaların sayısını indirgemiştir.Firmamızın, ''Yeterince ve Sorunsuz Hizmet '' anlayışı ile müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun, üstün kalitede servis hizmeti fark yaratmaya devam etmekte ve birlikte çalıştığı Kurumsal iş ortaklarının markalarına değer katmaktadır.

Müşterilerimizin güvenini kazanmak birincil kuralımızdır. Doğru bilgilendirme, kaynak göstererek fiyat oluşturma, sorunu ortalama maliyet ve yüksek hizmet kalitesiyle çözme, hizmetin tamamına garanti vererek sahip çıkmak, hizmeti kayıt altına almak, Faturasını ve hizmet belgesini müşteriye teslim ederek tamamlamak, kurallarımızın diğerleridir.

İş Güvenliği konusunda Avrupa Birliği Standartlarını uygulayan Firmamız, özellikle gaz,mikro dalga,elektrikli ölçme ve uygulama ekipmanlarında, EU standartlarına uygun malzeme ve cihazlar kullanmaktadır.

İnsan Kaynaklarında birincil kuralımıza göre, sadece kendi eğittiğimiz teknik personeli çalıştırırız. Teknisyenin Meslek Lisesi mezunu olması ve stajyerlik dönemini firmamızda tamamlamış olması da diğer kurallardan biridir. Personelimiz, çağın gerektirdiği eğitimlerini sürdürerek, Akademik kimliklerini devamlı güncellemektedir.

Çevre ve Yaşam Felsefemize göre; Eko sisteme ve Yaban Hayatına, tüm canlılara saygı duymak, kaynaklarımızı kirletmeden korumak, geleceğimizin teminatıdır.

KRONOLOJİ

MAYTAG

1893 Frederick Louis Maytag tarafından kuruldu.

1907 İlk çamaşır makinesini (Pastime) üretti.

1915 İlk benzinli çamaşır makinesini üretti. Elektriğin henüz gitmediği kırsal kesimlerde bu cihazlar kullanılmaya başlandı.

1924 ABD’de evlerde kullanılan her 5 çamaşır
makinesinden biri Maytag’tı.

1925 New York Borsası'ndaki yerini aldı.

1926 12 Ekim’de çamaşır makinelerinin ülke içindeki sevkiyatlarına başladı. İlk yükleme 5 trenlik bir yüklemeydi. O yıllarda
dünyanın en büyük tek sevkiyatıydı.

Mayıs 1927'de sekiz trenlik yükleme ile kendine ait rekoru tekrar kırdı.

1927 Bu yılda, bir milyonun üzerinde çamaşır makinesi üretti.

1929 Seneyi, savaş öncesi en yüksek kazanç olan 6.838.883 $ kazançla kapattı. Ayrıca “Büyük Buhran” yıllarını karlılık ile Kapattı.

1948 İlk otomatik çamaşır makinesi, Newton-IOWA fabrikasında üretildi.

1953 Maytag ilk otomatik kurutma makinesini üretti.

1985 Maytag ilk kurutmalı çamaşır makinesini üretti.

1986 Ticari ürünlerde sektör devi olan Magic Chef firmasını satın aldı.

1987 Maytag, ilk önden yüklemeli ticari çamaşır makinesini üretti.

2001 Amana’yı satın aldı. Bu yıldan sonra buzdolabı üretimine
Amana Fabrikasında devam etti.

2006 1 Nisan tarihinde Whirlpool ile birleşti.

AMANA

Amerika‘da ISO 9001 kalite belgesini alan ilk
buzdolabı üreticisidir.

İlk ankastre çift kapılı buzdolabını icat eden, üreten ve
geliştiren firmadır.

İlk derin dondurucusu altta modeli üreten firmadır.

İlk soğuk su ve buz pınarlı buzdolabını üreten firmadır.

Soğuk Su ve Buz Pınarlı buzdolapları arasında ilk
‘Dört Yıldız’ belgesini alan ilk firmadır.

1934 Amana fabrikası kuruldu.

1947 İlk derin dondurucuyu(deep-freeze) icat eden firmadır.

1949 İlk çift kapılı buzdolabını (Side-By Side) üreten ve
geliştiren firmadır.

1954 No-Frost teknolojisini icat eden ve geliştiren firmadır.

1995 Tüm buzdolaplarında CFC gazları kullanımını
tamamen kaldıran ilk firmadır.
Üretim Noktaları
Maytag sahibi olduğu markaların üretimlerini ABD’de bulunan 14 ayrı fabrikada gerçekleştirmektedir. Bunlardan en büyük olanları, Buzdolapları: Amana - Iowa, Çamaşır ve Kurutma Makineleri; Newton - Iowa, Herrin, Illinois, Searcy - Arkansas, Pişirme Grupları; Cleveland - Tennessee, Bulaşık Makinesi; Findlay - Ohio,
Otomat Makineleri; Williston - South Carolina bölgelerindedir.
Diğer Markaları
Admiral, Amana, Baucknect, Caloric, Crosley, Dynasty, Gaffers & Sattler, Gladiator, Glenwood, Hardwick, Holiday, Jade, JennAir, KitchenAid, Litton, MenuMaster, Modern, Maid, Norge, Sunray